- Постанова на установку або заміну приладу обліку;
- Заява;
- Паспорт.
Інструкція
- Придбайте прилад обліку, який буде відповідати вашим вимогам по оплаті електроенергії. Лічильники з одним тарифом враховують спожиту електроенергію протягом усього періоду без урахування часу доби. Двухтарифні прилади дозволяють враховувати енергоспоживання в денний і нічний час. Оплата здійснюється за двома тарифами, де нічний значно дешевше. Трехтарифного прилади дозволяють проводити потрійний облік, розділений на день, ніч і години пік, коли тариф максимально дорогою через підвищений енергоспоживання всім населенням.
- Яку б модель електролічильника ви не вибрали, головне, щоб він значився в держреєстрі, як прилад, який пройшов сертифікацію і отримав дозвіл для обліку електроенергії на території РФ.
- Зверніться до постачальників електроенергії, напишіть заяву на заміну приладу обліку. Вам видадуть постанову, отримавши яке ви маєте право зробити заміну лічильника самостійно або запросити професійного електрика.
- Якщо ви запросили фахівця, то вам проведуть монтаж згідно з усіма правилами та вимогами, що пред'являються електрокомпаній з постачання електроенергії.
- Якщо ви самостійно встановлюєте прилад обліку, то ставте його в доступному місці, максимально близько від кабелю введення, на висоті не більше 1 метра 70 сантиметрів і не менше 80 сантиметрів від підлоги. Всі проводи сполучайте за допомогою затискачів, які ви можете придбати в спеціалізованому магазині. Прикручуєте лічильник на щиток, призначений для його установки. Прилад повинен перебувати в приміщення з температурою не нижче, ніж 0 градусів в найхолоднішу пору року.
- Після монтажу викличте спеціаліста з контролю з енергопостачальної компанії. Вам опломбують прилад і видадуть акт введення в експлуатацію.
- Зверніться до відділу по роботі зі споживачами та укладіть договір на оплату і постачання електрики.
- Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то зробіть ксерокопію з договору і віднесіть її в ЖЕУ.