Погодьтеся, що дуже зручно знати погоду на завтра. Увечері багато хто з нас дивляться прогноз погоди по телевізору або інтернету. Між тим, Гідрометцентр досить часто помиляється. Якщо Ви хочете самі знати, що Вас чекає завтра, не купуючи барометр в магазині, у мене для Вас є схема виготовлення найпростішого саморобного барометра в домашніх умовах.
Для барометра нам знадобиться проста перегоріла лампочка, 2 краплі чорнила, шприц з голкою і дистильована вода. Перш за все, потрібно просвердлити в лампочці дірку, для заповнення її водою з чорнилом. Для цього разом з'єднання цоколя зі склом, точково завдамо крапельку машинного або соняшникової олії. Далі візьмемо абразивний порошок від наждачного паперу (середньозернистої) і підсиплю в краплю, до отримання в'язкої пасти.
Для зручності можна затиснути цоколь в лещатах. Свердління будемо проводити дрилем за допомогою затиснутої мідної зволікання в точці нанесення масла та порошку. Діяти потрібно акуратно і прилаштовувати мінімальне зусилля. Далі шприцом заповнюємо лампочку наполовину і додаємо чорнило (не обов'язково).
Барометр підвішують між рамами, краще з північного боку. На нього не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Взимку прилад вішають біля вікна в кімнаті. . Залишається дочекатися, поки внутрішня стінка підсохне і можна знімати показання. Цей саморобний барометр здатний передбачати погоду за добу, при тому досить чітко.
Якщо за вікном йде дощ, а стінки стали абсолютно сухими - чекайте гарної погоди.
Краплі по всьому склу, вони укрупнюються і стікають вниз - буде гроза
Внутрішні стінки лампочки покриваються дрібними краплями з води - буде суцільна хмарність, але без опадів.
Стінки лампочки покриваються краплями середньої величини, притому між ними видно вертикальні сухі проміжки - буде мінлива хмарність.
Стінки частково покриваються великими краплями роси - будуть короткочасні опади.
Великі краплі тільки у поверхні води - дощ пройде стороною (30-50 км)
Якщо за вікном йде дощ, а стінки стали абсолютно сухими - чекайте гарної погоди.
Стаття 2
Багато рибалок знають, що клювання залежить від атмосферного тиску. Інший раз буває підеш на рибалку ніби і погода хороша, а клювання немає. Причиною цьому може бути атмосферний тиск. Барометр купити не завжди вдається, тому хочу запропонувати конструкцію домашнього барометра, який з деякою точністю буде показувати атмосферний тиск.
Барометр (див. рисунок) складається з пляшки з прозорим склом, скляної трубки і пробки. Пляшка на одну третину заповнюється водою, краще брати дисцилированной воду, оскільки звичайна через рік зацвітає. Воду можна злегка підфарбувати. У пробці робиться отвір, в який вставляється скляна трубка. Місце з'єднання замазується пластиліном. Тепер залишається заткнути пляшку пробкою. Барометр готовий.
Коли атмосферний тиск почне змінюватися, то зміниться рівень води в трубці. Якщо з трубки почнуть виходити бульбашки повітря, значить тиск дуже високий, а це до ясної стійкої погоду, в такий час буває хороший кльов. Якщо вода почне виливатися через верх трубки, тиск низький, можна чекати бурю, а на риболовлю йти не варто.
|